středa 14. ledna 2009

NEW CT and GUEST CT


Téda.-)
Na podzim jsem dávala svoje ločko na DSO-je to docela neznámý server,tedy tady v českých scrapových vodách:-)a Beth vybrala moje ločko s Martínkem na lavičce jako Lo týdne...a tak mě to nakoplo,že jsem zase začla tvořit,začla jsem si kupovat kity.Pak se najednou DSO odmlčelo,hlásilo to špatnou stránku....no,čas plynul a manžel mi nějak náhodou našel nové DSO,oni nějak předělávali úplně vše...tak jsem tam nahrála znovu asi 3 ločka,zrovna od Elodie a Beth se mi znovu ozvala,že mi nabízí CT!no,radost největší:-)Takže jsem samo souhlasila....

A dneska jsem dostala zprávu,že jsem vyhrála guest CT u Sunflowers ....takže další prácička.-)aspoň se nebudu nudit,to hostování je na únor....tak jsem se chtěla ochlubit.-)

Wow!
In last autumn I put my Lo with Martin on the bench to DSO-and Beth picked my Lo like Layout of the week....so,I started to scraping,I started to buy the kits.-)
Than at once DSO didn't work....but my husband found this server in new look:-)and after uploading my Lo's Beth wrote the mail and she wants me in her CT team!I am so happy!!!!

And today I have got a message,Sunflowers wants me on her CT team like guest!
At least,I will not borre:-)
M.

credit here

4 komentářů:

Beth řekl(a)...

Ha ha ha ha!!! No... I don't think that you will be bored!!! WAHAHAH! I'm so happy that you're joining my team... I love your layouts and your scrapping style. And your FUN and upbeat persaonlity will be a blast! {{hugs}} for ya girl!

Caryn řekl(a)...

Hi Moninda! I look forward to getting to know you on Beth's CT :) I visited Prage (Praha!) about 10 years ago and loved it. The Charles Bridge and the whole city is so beautiful :)

Pamela řekl(a)...

Howdy Moninda, Your pages are just lovely!! I love love love the Frostbitten one. Too cool. WELCOME to Beth's team. I'm looking forward to getting to know you :-)

Kim B řekl(a)...

OOH Congrats Moninda- WOW , I've been looking at your LO"s and LOVING them in the DSO gallery- even gave you a gallery stand out in our forums! I'm soooo Glad Beth's got you on her team- she is a WONDERFUL person and a AWESOME designer!

Thanks for sharing your wonderful creations
Hugs Kim